گسترش فناوری دریایی شریف-محصولات

محصولات

گام نخست تولید محصولات شرکت گسترش فناوری دریایی شریف بامطالعه دقیق و آنالیز کارایی محصولات مشابه داخل و خارج از کشور صورت می‌گیرد. هدف از انجام این کار استخراج نقاط ضعف سازه‌ای و عملیاتی برای تکمیل داده‌ها به‌منظور طراحی بهینه این محصولات است. فرآیند تولید این محصولات، از مرحله طرحی تا مرحله ساخت، با تکیه‌بر توان داخلی کشور انجام پذیرفته است که علاوه بر رعایت استانداردهای بین‌المللی مطابق با شرایط محیطی منطقه است. محصولات تولیدشده باکیفیت، ارزان‌تر، با کارایی و اطمینان‌پذیری بیشتر برای استفاده در میهن عزیزمان و کشورهای منطقه عرضه می‌گردد.

هدف ابتدایی شرکت گسترش فناوری دریایی شریف، طراحی و ساخت قفس پرورش ماهی در دریا تمام بومی بوده است. با آغاز روند مطالعات و بازدیدهای مزارع موجود و تحلیل کارایی اجزا قفس، شرکت به این نتیجه رسید که نیاز امروز صنعت آبزی‌پروری علاوه برساخت قفس، تجهیزات عملیاتی موردنیاز در مزارع پرورش ماهی می‌باشد. به همین دلیل، پس از تکمیل فرآیند طراحی قفس و ساخت اجزای مربوط به آن، روند مطالعات در زمینه غذاده و تور شور آغاز شده و تا به امروز طراحی این محصولات تکمیل گردیده و این محصولات در مراحل ساخت نمونه‌های اولیه برای تست آزمایشگاهی قرار دارند.

از دیگر اجزا موردنیاز برای عملیاتی شدن مزارع پرورش ماهی در قفس، شناورهای عملیاتی و بارج‌های نظارتی می‌باشد. مطالعه، طراحی و ساخت این محصولات در برنامه پیشرو شرکت قرار دارد که با توجه به وجود ظرفیت‌های بسیار خوب برای ساخت شناور در کشور، امید است در آینده نزدیک شاهد تولید این محصولات با طراحی تخصصی برای خدمت‌رسانی در صنعت پرورش ماهی در قفس و با قیمت مناسب باشیم.

شرکت گسترش فناوری دریایی شریف، اقدام به ساخت قفس‌های شناور و مغروق پرورش ماهی می‌نماید. پیش از ساخت و راه‌اندازی، مدل آزمایشگاهی مطابق  با بدترین شرایط محیطی منطقه قرارگرفته و از کارایی و کیفیت قفس‌ها اطمینان حاصل می‌شود. برای ساخت قفس‌ها از قطعات مرغوب تولید داخل استفاده‌شده است که علاوه بر دارا بودن استانداردهای لازم از قیمت پایین‌تری نسبت به محصولات مشابه برخوردار هستند. فرایند نصب قطعات و تکمیل سازه قفس در منطقه ساحلی با بالاترین دقت جهت جلوگیری از ایجاد هرگونه نقص  احتمالی در مرحله به‌آب‌اندازی، نصب و بهره‌برداری صورت می‌پذیرد. کاربران این قفس‌ها با امکان استفاده از تجهیزات قابل نصب مختلف بر این قفس‌ها خواهند توانست مراحل عملیات پرورش ماهی را به ساده‌ترین و راحت‌ترین نحو انجام دهند که موجب پایین آمدن قیمت عملیات در مزرعه خواهد شد.

مطالعات و تست‌های آزمایشگاهی که بر اساس شرایط محیطی هر منطقه صورت می‌گیرد، شرایط را برای طراحی بهینه قفس فراهم نموده است. با طراحی بهینه و استفاده از بهترین مواد اولیه موجود در بازار و ضرایب ایمنی لحاظ شده در طراحی، قفس ساخته‌شده قابلیت مقاومت و عملیاتی بودن در بدترین شرایط محل اجرا را دارا می‌باشد. با تمام این تعاریف، قفس‌های تولیدی توسط این شرکت از لحاظ کارایی در مقایسه با نمونه‌های خارجی برابری کرده و حتی از بعضی از آن‌ها برتری دارد. بااین‌حال، قیمت تمام‌شده قفس تولید شرکت گسترش فناوری دریایی شریف به طرز قابل‌ملاحظه‌ای از تولیدات خارجی ارزان‌تر است.شرکت گسترش فناوری دریایی شریف، تضمین دهنده کیفیت و استقامت قفس‌های طراحی و ساخته‌شده توسط این شرکت است. همچنین با ارائه خدمات نظارتی و عملیاتی پیشنهادی عمر عملکردی قفس افزایش می‌یابد.

گسترش فناوری دریایی شریف-براکت

براکت

براکت سه کاناله 315 تولیدشده توسط شرکت گسترش فناوری دریایی شریف بر اساس مطالعات شرایط محیطی آب‌های کشور، پس از انجام آزمایش‌های سازه‌ای تحت شرایط بحرانی طراحی‌شده است. این محصول به روش تزریق پلاستیک تولیدشده و در فرایند ساخت آن از مواد اولیه باکیفیت و مرغوب استفاده‌شده که همین امر موجب کارایی آن در مزرعه می‌گردد. امکان استفاده از سه کانال موجب می‌شود که در صورت بروز هرگونه مشکل شکست ناشی از حوادث پیش‌بینی‌نشده سازه قفس، پایداری خود را حفظ می‌نماید، این در حالی است که براکت های دو کاناله از این حیث دارای نقطه‌ضعف بوده و ریسک بالاتری را به مزرعه‌دار تحمیل می‌نماید. از دیگر مزایای استفاده از براکت های سه کاناله در مزرعه، راحتی عملیات، تعمیر و نگهداری با تأمین فضای کافی برای کارکنان اجرایی است.